bg

Salaojakartat

 

Salaojayhdistys on arkistoinut lähes kaikki Suomessa tehdyt salaojakartat vuodesta 1918 lähtien.

Alta löytyvät yhteystiedot maakuntakohtaisiin karttatoimituksia hoitaviin toimistoihin. Voit tehdä tilauksen ottamalla yhteyttä toimistoihin tai tekemällä sähköisen karttatilauksen.
Tilaus tehdään klikkaamalla alla olevaa tilaa-painiketta.

 

Tee sähköinen karttatilaus tästä:   TILAA

HINNASTO
Tilauksen perusmaksu……………25 €
Paperikartta A4 ja A3……………….5 €/kpl
Paperikartta A2……………………….10 €/kpl
Kartta kuvatiedostona……………..5 €/kpl
 
Tilaus sisältää:
Paperikarttatilaus kaksi kopiota/kartta, lisäkopio 2 €/kpl
Sisältää toimitusmaksun ja laskutuksen

 

  • ETELÄ-SUOMEN SALAOJAKESKUS

    Näsilinnankatu 48 D
    PL 97
    33101 Tampere
    puh. 020 747 2815
    Yhteyshenkilö:
    Arto Karjalainen
    044 577 7852
    arto.karjalainen@proagria.fi

    HÄME,PIRKANMAA,UUSIMAA
    SATAKUNTA

  • PROAGRIA LÄNSI-SUOMI

    Artturinkatu 2
    20200 Turku
    puh. 020 747 2550
    Yhteyshenkilö
    Anu Aho
    050 569 6886
    anu.aho@proagria.fi
    VARSINAIS-SUOMI, SATAKUNTA

  • MITTAKOLMIO

    Hirsitie 1
    45370 Kouvola
    puh. 0500 657 963
    Yhteyshenkilö
    Pete Kinnunen
    0500 657 963
    pete.kinnunen@mittakolmio.fi
    KYMENLAAKSO

  • PROAGRIA ETELÄ-POHJANMAA

    Huhtalantie 2
    60220 Seinäjoki
    puh. 06 4163111
    Yhteyshenkilö
    Elina Lokasaari
    elina.lokasaari@proagria.fi
    tai
    Juha Ylikantola
    juha.ylikantola@proagria.fi
    043 825 8510
    ETELÄ-POHJANMAA

  • PROAGRIA ÖSTERBOTTENS SVENSKA LANTBRUKSSÄLLSKAPET

    Handelsesplanaden 16 D
    65100 VASA
    Tel:010 839 2200
    Fax: (06) 319 0201
    Yhteyshenkilöt
    Mikael Blomqvist
    050 379 5905
    mikael.blomqvist@proagria.fi
    tai
    Simon Nässlin
    050 431 0734
    simon.nasslin@proagria.fi
    tai
    Marcus Gjäls
    050 344 6522
    marcus.gjals@proagria.fi
    SVENSKA ÖSTERBOTTEN
    RUOTSINKIELINEN POHJANMAA

  • MAVEPLAN

    Minna Canthin katu 25
    PL 1096
    70111 Kuopio
    Puh (017) 288 8130
    Yhteyshenkilö:
    Soila Mikkonen
    045-657 8613
    soila.mikkonen@maveplan.fi

    LAPPI, POHJOIS-POHJANMAA, KAINUU
    KESKI-POHJANMAA, SAVO, KARJALA
    KESKI-SUOMI