Maaseudun vesitalouden erikoisammattitutkinnon (MVEAT) suorittaneet suunnittelijat

 

 

Maaseudun vesitalouden erikoisammattitutkinto koostuu neljästä pakollisesta osasta sekä yhdestä valinnaisesta osasta.

 

Koko tutkinnon ovat suorittaneet neljä henkilöä:

 

Heiskanen Jouko

Mertapolku 3, 56120 SALOSAARI

heiskanen.jouko@maveplan.fi

puh. 0400 153 195

 

Ojamaa Marko

Tahkokankaantie 2 A 19, 90250 OULU

marko.ojamaa@maveplan.fi

puh. 040 524 4692

Peltoniemi Eero

Riuttasentie 456, 69100 KANNUS

eero.peltoniemi@maveplan.fi

040 – 506 8263

 

Rosendahl Rainer

Östanåkersvägen 1, 64230 NÄRPES ST.

rainer.rosendahl@proagria.fi

puh. 0400 561 550

 

Peltosalaojituksen suunnitteluosan ovat suorittaneet 55 henkilöä, mukaan lukien yllä olevat:

 

Alakoski Pasi

Savirannantie 91, 38970 Lauhala
pasi.alakoski@luukku.com
puh. 050 572 6670

 

Blomqvist Mikael

Handelsesplanaden 16 D, 65100 VASA

mikael.blomqvist@proagria.fi

puh. 050 379 5905

 

Haataja Ari

Seikkulankuja 9, 91900 LIMINKA

ari.haataja@maveplan.fi

puh. 0400 289 850

 

Hallikainen Veikko

Oikopolku 16, 70340 KUOPIO

veikko.hallikainen@maveplan.fi

puh 0400 379 290

 

Hangasmaa Arto

Kuortaneentie 511, 62100 LAPUA

arto.hangasmaa@netikka.fi

puh 050 591 9805

 

Heino Toni

Hakunintie 516, 61360 MIETO

toni.heino@somap.fi

puh 044 507 4318

 

Helminen Pasi

Mäkeläntie 4 B 8, 27800 SÄKYLÄ

pasi.helminen@proagria.fi

puh 044 211 5458

 

Hihnala Seppo

Rautiontie 1682, 85160 RAUTIO

seppo.hihnala@maveplan.fi

puh 0400 283 570

 

Hägglund Leif

Projekterings- och vattenenheten, PB 1060
AX-22111 MARIEHAMN

leif.hagglund@regeringen.ax

puh. 0400 745 228

 

Hyypiä Jaakko

Kittiskoskentie 117, 08500 LOHJA

jaakko.hyypiä@hotmail.fi

puh. 050 571 3910

 

Jokinen Esko

Kellolahdentie 327, 73500 JUANKOSKI

ejokinen@dnainternet.net

puh. 0400 188 355

 

Kananen Eero

Harjukatu 5, 87150 KAJAANI

ymparistosuunnittelukananen@gmail.com

puh. 0500 283 568

 

Karioja Veikko

Sahrakuja 5, 91800 TYRNÄVÄ

veikko.karioja@maveplan.fi

puh. 0400 790 066

 

Keltto Markku

Keltontie 45, 61460 HANHIKOSKI

markku.keltto@proagria.fi

puh. 040 730 9820

 

Kinnunen Pete

Savistontie 135, 47810 SELÄNPÄÄ

pete.kinnunen@mittakolmio.fi

puh. 0500 657 963

 

Kivelä Jussi

Kannistontie 383, 69510 HALSUA

jussi.kivela@maveplan.fi

puh. 044 556 9212

 

Knuutinen Lauri

Jokelantie 311, 05470 HYVINKÄÄ

lauri.knuutinen@pp.inet.fi

puh. 050 536 7665

 

Korhonen Tero

Kitukoskentie 104, 42870 KOTALA

tero.korhonen@proagria.fi

puh. 050 536 6322

 

Kuivanen Timo

Pihlajatie 48, 39750 KUIVASJÄRVI

timo.kuivanen@gmail.com

puh. 0500 232 953

 

Kurki Petri

Tornitie 6 C 2, 80400 YLÄMYLLY

petri.kurki@maveplan.fi

puh. 050 354 8753

 

Kyrölä Tapani

Häävuorentie 16, 23100 MYNÄMÄKI

tapani.kyrola@proagria.fi

puh. 050 593 5877

 

Laakso Juha

Huhtalantie 2, 60220 SEINÄJOKI

juha.laakso@proagria.fi

puh. 040 526 4930

 

Laine Kimmo

Härkätie 1594, 21560 OLLILA

kimmo.laine@proagria.fi

puh. 050 512 1400

 

Lukkarinen Väinö

Kiuruvedentie 1373 A, 72710 VAARASLAHTI

vaino.lukkarinen@pielavesi.iwn.fi

puh. 0400 277 342

 

Luoma Markku

Kanavatie 5, 27430 PANELIA

luoma88@dnainternet.net

puh. 044 330 0627

 

Mustonen Heikki

Suutarinkuja 2 a2, 23800 Laitila

antti.mustonen@lailanet.fi

puh 0400 527 286

 

Niemelä Harri

Tuomikyläntie 199, 60720 TUOMIKYLÄ

harri.niemela@proagria.fi

puh. 040 544 4510

 

Niemelä Markus

Rautiontie 1715, 85160 RAUTIO

markus.niemela@maveplan.fi

puh 044 741 4339

 

Nissinen Jarmo

Pöllösenlahdenkatu 4 C 11, 74130 IISALMI

jarmo.nissinen@maveplan.fi

puh. 044 556 9200

 

Paitula Jukka

PL 97, 33101 TAMPERE

jukka.paitula@proagria.fi

puh. 040 732 8205

 

Pantsar Heikki

Leilahdenkatu 6, 42100 JÄMSÄ

heikki.pantsar@maveplan.fi

puh. 0400 342 539

 

Pelkonen Ossi

Rentukantie 6, 57710 SAVONLINNA

ossi.pelkonen@sumipa.fi

puh. 0500 257 733

 

Pirttimäki Heimo

Peltomaantie 68, 63920 INHA

heimo.pirttimaki@proagria.fi

puh. 0400 367 212

 

Pulkka Janne

PL 97, 33101 TAMPERE

janne.pulkka@proagria.fi

puh. 050 553 9554

 

Puumalainen Heikki

Pekkalantie 11, 11120 RIIHIMÄKI

heikki.puumalainen@sci.fi

puh. 0400 816 727

 

Räsänen Risto

Kaislaharjuntie 83, 71520 KAISLASTENLAHTI

risto.rasanen@maveplan.fi

puh. 0400 379 291

 

Sikkilä Markus

Naavakatu 5, 38700 KANKAANPÄÄ

markus.sikkila@gmail.com

puh. 050 590 9735

 

Suoja Sami

Perämaantie 539, 38420 SASTAMALA

sami.suoja@gmail.com

puh 0400 724 965

 

Uusitalo Jari

Tapionranta 23, 44800 PIHTIPUDAS

jari.uusitalo@maveplan.fi

puh. 0400 244 339

 

Virta Jussi

Savisuontie 135, 47450 PERHENIEMI

jussi.virta@proagria.fi

puh 040 750 8303

 

Väisänen Seppo
Huhtalantie 2, 60220 SEINÄJOKI

seppo.vaisanen@proagria.fi

puh. 043 825 2810

 

Väätäinen Ville
Jouhilahdentie 537, 73320 NILSIÄ

v.t.vaatainen@gmail.com

puh. 044 265 3091

 

Yli-Kivistö Antti

Vanhankirkonmäentie 24, 61600 JALASJÄRVI

antti.yli-kivisto@agrodrain.fi

puh 0500 666 152

 

Peltosalaojituksen suunnitteluosan suorittaneet, mutta ei aktiiviset:

 

Karvonen Juhani, Keski-Rauska Kari, Korsulainen Kaarlo, Laukka Jouni, Lähetkangas Paavo, Mäkelä Leo, Orrenmaa Erkki, Salonen Tuula, Stocklin Simo, Turtiainen Aimo, Törmänen Jari, Vatjus-Anttila Matti, Vilhonen Jukka, Ylöstalo Jukka