Salaojasuunnittelijat maakunnittain

*Tähdellä on merkitty ne salaojasuunnittelijat, joille on myönnetty Salaojayhdistyksen ylläpitämä pätevyys.

 

 

UUSIMAA


Lohja
*Hyypiä Jaakko
puh 050 571 3910
hyypiajaakko@gmail.com

Raasepori
Niemelä Timo | Etelä-Suomen Salaojakeskus
puh 043 824 9612
timo.e.niemela@proagria.fi

 

VARSINAIS-SUOMI


Laitila
Mustonen Antti
puh 0400 527 286
antti.mustonen@lailanet.fi

*Mustonen Heikki
puh 040 777 7197
Tmi.Heikki.Mustonen@gmail.com

Marttila
*Laine Kimmo | ProAgria Länsi-Suomi
puh 010 273 1500 | puh 050 512 1400
kimmo.laine@proagria.fi

Mynämäki
*Kyrölä Tapani | ProAgria Länsi-Suomi
puh 050 593 5877
tapani.kyrola@proagria.fi

 

SATAKUNTA


Eura
Luoma Markku
puh 044 330 0627
luoma88@dnainternet.net

Honkajoki
Alakoski Pasi | ProAgria Etelä-Suomi
puh 050 572 6670
pasi.alakoski@proagria.fi

Karvia
Kuivanen Timo
puh (03) 442 6149 | puh 0500 232 953
timo.j.kuivanen@gmail.com

Säkylä
*Helminen Pasi | Etelä-Suomen Salaojakeskus
puh 044 211 5458
pasi.helminen@proagria.fi

 

PIRKANMAA


Parkano
Kuivanen Timo
puh (03) 442 6149 | puh 0500 232 953
timo.j.kuivanen@gmail.com

Tampere
Paitula Jukka | Etelä-Suomen Salaojakeskus
puh (03) 250 3344 | puh 040 732 8205
jukka.paitula@proagria.fi

*Pulkka Janne | Etelä-Suomen Salaojakeskus
puh (03) 250 3344 | puh 050 553 9554
janne.pulkka@proagria.fi

Karjalainen Arto | Etelä-Suomen Salaojakeskus
puh (03) 250 3344 | puh 044 577 7852
arto.karjalainen@proagria.fi

Sastamala
Suoja Sami | Maatalouspalvelu Suoja
puh (03) 518 7164 | puh 0400 724 965 | fax (03) 518 7164
sami.suoja@gmail.com

Virrat
Korhonen Tero | Etelä-Suomen Salaojakeskus
puh 050 536 6322
tero.korhonen@proagria.fi

 

HÄME


Hämeenlinna
Pohjalainen Pekka l Etelä-Suomen Salaojakeskus
puh 040 742 4729
pekka.pohjalainen@proagria.fi

Lahti
Ortamala Mikko l Etelä-Suomen Salaojakeskus
puh 044 331 1809
mikko.ortamala@proagria.fi

Riihimäki
Puumalainen Heikki | Pekka Puumalainen Oy
puh 0400 816 727 | fax (019) 782 901
heikki.puumalainen@sci.fi

Tampere
*Helminen Pasi | Etelä-Suomen Salaojakeskus
puh (03) 250 3344 | puh 044 211 5458 | fax (03) 250 3500
pasi.helminen@proagria.fi

Karjalainen Arto | Etelä-Suomen Salaojakeskus
puh (03) 250 3344 | puh 044 577 7852 | fax (03) 250 3500
arto.karjalainen@proagria.fi

Paitula Jukka | Etelä-Suomen Salaojakeskus
puh (03) 250 3344 | puh 040 732 8205 | fax (03) 250 3500
jukka.paitula@proagria.fi

KYMENLAAKSO


Iitti
*Virta Jussi | Etelä-Suomen Salaojakeskus
puh 040 750 8303
jussi.virta@proagria.fi

Kouvola
*Kinnunen Pete | Mittakolmio Ky
puh 0500 657 963
pete.kinnunen@mittakolmio.fi

 

ETELÄ-KARJALA


Imatra
*Heiskanen Jouko | Maveplan Oy
puh 0400 153 195
jouko.heiskanen@maveplan.fi

 

ETELÄ-SAVO


Savonlinna
Pelkonen Ossi | Suunnittelu- ja mittauspalvelu Sumipa Oy
puh (015) 277 681 | puh 0500 257 733
ossi.pelkonen@sumipa.fi

*Heiskanen Jouko | Maveplan Oy
puh 0400 153 195
jouko.heiskanen@maveplan.fi

POHJOIS-SAVO


Iisalmi
*Nissinen Jarmo | Maveplan Oy
puh 044 556 9200
jarmo.nissinen@maveplan.fi

Juankoski
Jokinen Esko | Tmi Suunnittelupalvelu Jokinen E.
puh (017) 627 131 | puh 0400 188 355
www.spejokinen.fi
ejokinen@dnainternet.net

Kuopio
*Hallikainen Veikko | Maveplan Oy
puh (017) 364 2290 | puh 0400 379 290
veikko.hallikainen@maveplan.fi

Pielavesi
Lukkarinen Väinö | Maplan Maastomittauspalvelu Ky
puh (017) 873 226 | puh 0400 277 342
vaino.lukkarinen@pielavesi.iwn.fi

 

POHJOIS-KARJALA


 

Kajaani
Kananen Eero | Ympäristösuunnittelu Eero Kananen
puh 0500 283 568
ymparistosuunnittelukananen@gmail.com
www.ymparistosuunnittelukananen.fi

Liperi
*Kurki Petri | Maveplan Oy
puh 050 354 8753
petri.kurki@maveplan.fi

 

KESKI-SUOMI


Pihtipudas
*Uusitalo Jari | Maveplan Oy
puh (014) 564 282 | puh 0400 244 339 | fax (014) 564 282
jari.uusitalo@maveplan.fi

 

ETELÄ-POHJANMAA


Ilmajoki
Niemelä Harri | ProAgria Etelä-Pohjanmaa
puh 040 544 4510
harri.niemela@proagria.fi

Jalasjärvi
*Yli-Kivistö Antti | Agrodrain
puh 0500 666 152
antti.yli-kivisto@agrodrain.fi

Kauhajoki
Pyyluoma Jarkko | ProAgria Etelä-Pohjanmaa
puh 043 827 3585
jarkko.pyyluoma@proagria.fi

Kurikka
*Heino Toni | SOmap Oy
puh 044 507 4318
toni.heino@gmail.com

Lapua
Hangasmaa Arto | Vesitalouspalvelu Hangasmaa
puh 050 591 9805
arto.hangasmaa@vesitalouspalvelu.fi

Seinäjoki
*Laakso Juha | ProAgria Etelä-Pohjanmaa
puh (06) 416 3381 | puh 040 526 4930
juha.laakso@proagria.fi

Ylikantola Juha | ProAgria Etelä-Pohjanmaa
puh. 043 825 8510
juha.ylikantola@proagria.fi

Ylistaro
Keltto Markku | ProAgria Etelä-Pohjanmaa
puh (06) 437 7736 | puh 040 730 9820
markku.keltto@proagria.fi

Ähtäri
Pirttimäki Heimo | ProAgria Etelä-Pohjanmaa
puh (06) 533 3375 | puh 0400 367 212
heimo.pirttimaki@proagria.fi

 

POHJANMAA


Kruunupyy
Bäck Fredrik | Dränering och Miljö F.Bäck
puh (06) 834 5589 | puh 0500 561 549
fredrik.back@anvianet.fi

Närpiö
*Rosendahl Rainer | ProAgria Österbotten
puh 0400 561 550
rainer.rosendahl@proagria.fi

Gjäls Marcus | ProAgria Österbotten
puh 050 344 6522
marcus.gjals@proagria.fi

Vaasa
*Blomqvist Mikael | ProAgria Österbotten
puh 050 379 5905
mikael.blomqvist@proagria.fi

Nässlin Simon | ProAgria Österbotten
puh 050 431 0734
simon.nasslin@proagria.fi

 

KESKI-POHJANMAA


Kannus
*Peltoniemi Eero | Maveplan Oy
puh (06) 873 102 | puh 040 506 8263
eero.peltoniemi@maveplan.fi

 

POHJOIS-POHJANMAA


Kalajoki
*Hihnala Seppo | Maveplan Oy
puh (08) 465 980 | puh 0400 283 570
seppo.hihnala@maveplan.fi

*Niemelä Markus | Maveplan Oy
puh 044 741 4339
markus.niemela@maveplan.fi

Liminka
*Haataja Ari | Maveplan Oy
puh (08) 381 814 | puh 0400 289 850
ari.haataja@maveplan.fi

Tyrnävä
*Karioja Veikko | Maveplan Oy
puh 0400 790 066
veikko.karioja@maveplan.fi

 

KAINUU


Kajaani
Kananen Eero | Ympäristösuunnittelu Eero Kananen
puh 0500 283 568
ymparistosuunnittelukananen@gmail.com
www.ymparistosuunnittelukananen.fi

Tyrnävä
*Karioja Veikko | Maveplan Oy
puh 0400 790 066
veikko.karioja@maveplan.fi

 

LAPPI


Tyrnävä
*Karioja Veikko | Maveplan Oy
puh 0400 790 066
veikko.karioja@maveplan.fi

 

 

ÅLAND


Maarianhamina
*Hägglund Leif | Ålands Landskapsregering
puh 0400 745 228
leif.hagglund@regeringen.ax